Flyg Påslagna mobiltelefoner kan kopplas till flygincidenter. En vanlig mobil kan slå ut...
Hotell Ett nytt medlemshotell i Bohuslän ansluter till Countryside Hotels.
Fem härliga långa veckors semester tar Travel News-redaktionen nu. Men hav tröst, det dagliga nyhetsbrevet kommer som vanligt hela sommaren. Ingen het branschnyhet kommer att missas ( hoppas vi).
Katarina ska i år bestiga Helagsfjället i Härjedalen med man och tonårsbarn.
Inna hänger på Åland och Färöarna via en avstickare till Legoland på Jylland.
Karin studsar mellan sommarhus i Stockholm, Strömstad och velar dessutom mellan en bilfärd ner till Frankrike eller en sista minuten till Medelhavet.
Från 8 augusti är det åter folk på plats på redaktionen.
Och så två tips om det regnar:
1. Plocka fram Travel News juninummer och spela Resebyråspelet.
2. Leta fram Travel News Spotifylista och lyssna på alla låtarna som deltog i vår Summertunetävling. (Resultatet av tävlingen hittar ni påhttp://travelnews.se/summertunes ).
Glad sommar
önskar Travel News - med denna fantastiska bild på vår AD Inna tagen i den åländska skärgården i midsomras.
Här får ni veta vad som händer bakom kulisserna på redaktionen. Det som inte hamnar i artiklarna hamnar här - stort som smått, skvaller, insidestips, lunchdejter och allt det andra som ni läsare inte får ta del av i tidningen och på sajten i övrigt.
Travel News nr 05
Travel News nr 04
Travel News nr 03
Travel News nr 02
Travel News nr 12
Travel News nr 11
Travel News nr 10
Skriv en kommentar