Annons:

Nu kan gästerna på Playitas Resort på Fuerteventura och Monte Feliz på Gran Canaria träna på licensierade HYROX-anläggningar!

Apollo Sports tar träningen till nästa nivå

Från och med nu kan gäster på Playitas Resort på Fuerteventura och Monte Feliz på Gran Canaria delta i instruktörsledda HYROX-pass – ett av världens mest populära högintensiva träningskoncept.

HYROX kombinerar styrka och kondition med tävlingsmoment och erbjuder gästerna två–fyra pass per vecka, där övningarna simulerar tävlingsförhållanden och utmanar både uthållighet och styrka.

Uppgraderingen av hotellen inkluderar nya träningsytor och modern utrustning för funktionell träning, grupppass och individuella upplägg. På Playitas Resort har en hybridyta för styrka och olympiska lyft byggts, liksom ett nytt uteområde med instruktörsscen för gruppträning under bar himmel. Landsvägscyklar och Indoor Bikes har uppgraderats, och WOD Box har fått fler stationer för varierad träning.

Apollo Sports breddar även utbudet av sportaktiviteter med Pickleball på sju Powered by Playitas-hotell, inklusive Playitas Resort, Monte Feliz, Aqua Vista (Egypten), samt fyra hotell i Grekland.

Comments

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Våra regler är enkla:Håll en god ton. Visa respekt för dem vi skriver om och andra läsare som kommenterar artiklarna. Alla kommentarer modereras av redaktionen.

0 kommentarer Öppna