Annons:

Nytt lågprishotell öppnar i Sollentuna

Ligula Hospitality Group fortsätter expandera i Stockholmsregionen och lanserar Good Morning Stay Sollentuna i december 2025.

Det nya hotellet får 108 rum och blir en del av Ligulas snabbväxande lågpriskedja Good Morning Hotels, som nu omfattar 23 hotell i Sverige, Danmark och Tyskland. Det framgår av ett pressmeddelande.

Good Morning Stay Sollentuna får ett strategiskt läge med direktaccess till både Arlanda och Stockholm city, vilket gör det attraktivt för såväl affärsresenärer som långväga gäster. Hotellet kommer att erbjuda frukost, rum med kitchenette för long stay-boende och generösa parkeringsmöjligheter.

– Med öppningen i Sollentuna stärker vi vår närvaro i Stockholmsregionen och fortsätter bygga på vårt erbjudande inom det prisvärda segmentet, säger Sebastian Löffler, vice vd på Ligula Hospitality Group.

Good Morning Hotels är en av Sveriges ledande lågpriskedjor och en central del i Ligulas tillväxtstrategi i Norden och norra Europa.

Comments

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Våra regler är enkla:Håll en god ton. Visa respekt för dem vi skriver om och andra läsare som kommenterar artiklarna. Alla kommentarer modereras av redaktionen.

0 kommentarer Öppna