Annons:

Bachelor i romantikens Grekland – i samarbete med Apollo

I år har tv-programmet ”Bachelor – när leken blev allvar” utspelat sig i romantikens Grekland, närmare bestämt i Epirus-regionen med omnejd: Parga, Sivota, Ioannina och Zagoria – detta i samarbete med Apollo. Under hösten har tittarna fått följa årets bachelor David Möller i hans jakt på kärlek, på spännande utflykter och dejter i magiska miljöer i nordvästra Grekland. Kommande vecka är det dags för den spännande upplösningen, enligt ett pressmeddelande.

Kommande vecka är det final och hittills har programmet varit en stor succé – tittarsiffrorna har varit skyhöga och programmet är något av det mest populära som visas på TV just nu. Apollo har under säsongens gång även märkt av ett enormt intresse för inspelningsplatserna i nordvästra Grekland.

–  Vi har med Epirus-regionen gett årets Bachelor de absolut bästa förutsättningarna för romantik, här ligger den omåttligt populära semesterpärlan Parga, den exklusiva och mysiga kustbyn Sivota och det okända men ack så magiska Zagoria med sina obeskrivliga naturupplevelser, säger Clara Larsson, pressansvarig på Apollo.

Det internationella produktionsbolaget Warner Bros. som producerat serien för TV4-gruppen är också mycket nöjda med resultatet.

Kommentarer är stängda.